Klasyczna środa przed Świętem Dziękczynienia

25-11-2020 13:44
Na dzień przed świąteczną przerwą w USA, na rynku walutowym zanika zapał do budowania trendów. Z porannego zrywu sprzedaży USD względem innych walut G10 nie urodziło się nic konkretnego i mamy stopniowe odreagowanie. EUR/USD poległ na przełamaniu 1,19, cofa się GBP/USD, AUD/USD tańczy na oporze 0,7345. Także na rynku złotego bez emocji - EUR/PLN pozostaje zamknięty między 4,46 i 4,4750.
Klasyczna środa przed Świętem Dziękczynienia

Zachowanie par walutowych z ostatnich godzin sugeruje, że potrzebujemy znaczącego katalizatora, który raczej nie pojawi się w obliczu przerwy świątecznej.

Dziś jeszcze zmienność potencjalnie może generować seria danych z USA - zwykle rozłożone na trzy dni publikacje danych z USA są upakowane w jedno popołudnie. W cotygodniowym raporcie o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych poszukiwana będzie odpowiedź na pytanie, czy rynek pracy odczuwa presję z tytułu rosnącej liczby zakażeń. Zaraportowany silny wzrost produkcji przemysłowej w październiku przemawia za równie mocnym odczytem zamówień na dobra trwałe. Dochody Amerykanów kurczą się przez ograniczenia transferów publicznych, przez co też spadają wydatki – sugeruje to słaba sprzedaż detaliczna w ubiegłym miesiącu. W minutkach FOMC intersujące będą szczegóły dyskusji na temat przyszłości programu skupu aktywów. Od czasu posiedzenia kilku członków wskazywało potrzebę wzmocnienia ekspansji monetarnej, potencjalnie przez skup aktywów. Protokół może wskazać, że część członków uzależnia decyzję o wzmocnieniu QE od pogorszenia w danych makro, co w obecnej sytuacji podnosi prawdopodobieństwo ruchu Fed w grudniu.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.