Inflacja w USA zgodna z oczekiwaniami

10-12-2021 14:37
Dane o inflacji konsumenckiej ze Stanów Zjednoczonych nie przynoszą większych zaskoczeń. Zgodnie z prognozami wartość wskaźnika CPI ukształtowała się na poziomie 6,8 proc r/r. Pomimo, iż pierwszy raz od dłuższego czasu wynik jest zgodny z medianą oczekiwań, to oznacza to wzrost o 0,6 pkt. proc. względem poprzedniego odczytu, sam CPI wędruje natomiast na poziomy ostatnio widziane w 1982 roku. Rezultat badania działa jednak na niekorzyść dolara, w przypadku którego rynek wyceniał szybszy wzrost cen. Kurs EUR/USD wychodzi na dzienne maksima powyżej 1,13 pkt. Pomimo to kluczowe dla USD będzie przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC. Utrzymująca się wysoka inflacja z pewnością może podsycać oczekiwania na szybszy tapering, co w średnim terminie może wspierać USD.
Inflacja w USA zgodna z oczekiwaniami
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.