Gorszy klimat w niemieckim biznesie

25-08-2021 10:17
Badanie koniunktury Ifo wskazuje na pogorszenie klimatu biznesowego w Niemczech. W sierpniu wartość indeksu Ifo kształtowała się na poziomie 99,4 pkt., przy oczekiwaniach na poziomie 100,4 pkt. Poprzednio wartość opiewała na 100,8 pkt.
Gorszy klimat w niemieckim biznesie

Jednocześnie wyraźniej poprawie uległ subindeks oceny bieżącej. Wartość indeksy wyniosła 101,4 pkt. (prog. 100,8 pkt.). Znacząca poprawa oceny bieżącej, która najprawdopodobniej wynika z solidnego popytu na usługi i produkty przedsiębiorstw przykrywa niekorzystny rezultat głównego odczytu i mityguje reakcję rynków finansowych. W odniesieniu do przyszłości ankietowani kierowali się ryzykiem epidemicznym w związku z dynamicznym wzrostem wskaźników zakażeń COVID19. Subindeks oceny perspektyw obniżył się do 97,5 pkt. (poprzednio 101,2 pkt.). 

Zarówno eurodolar jak niemiecki indeks DAX nie reagują przesadnie. EUR/USD oscyluje wokół 1,1740, co jest zgodne z trendem z bieżącego tygodnia. 

Notowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.