GBP/USD: wsparcie wybronione

17-11-2021 12:54
Notowania GBP/USD od połowy roku znajdują się w trendzie spadkowym. Na przestrzeni kilkunastu sesji kurs ponownie zbliżył się do dolnej bandy kanału spadkowego, gdzie obecnie przebiega linia wsparcia. Poziom udało się obronić, co pozwoliło na odreagowanie i odbicie do poziomu 1,3445 – gdzie kurs znajduje się w środę po południu.
Notowania instrumentu GBP/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu GBP/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

W środę umocnieniu GBP sprzyja wysoki odczyt inflacji konsumenckiej. W październiku wyniosła ona 4,2 proc. r/r przy oczekiwaniach na poziomie 3,9 proc. r/r. Odczyt, w połączeniu z dobrymi danymi z rynku pracy, daje Bankowi Anglii przestrzeń do podwyższania stóp procentowych. Komplet danych uzupełni w piątek odczyt sprzedaży detalicznej. W trakcie ostatniego posiedzenia BOE zdecydował nie zmieniać głównych parametrów polityki pieniężnej, jednak zastrzegł sobie możliwość reagowania na zmiany koniunkturalne i nie wykluczył, że decyzja o podwyżce kosztu pieniądza zapadnie na kolejnym posiedzeniu. Zdaniem inwestorów czynniki do tego niezbędne się zmaterializowały, co sprawia, że funt jest w środę jedną z najsilniejszych walut w przestrzeni G10. 


Notowania instrumentu GBP/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.