GBP/USD testuje linię trendu spadkowego

26-10-2022 14:36
Słabość dolara oraz zmiany na scenie politycznej w Wielkiej Brytanii spowodowały, że funt w ostatnich dniach zyskał. Para GBP/USD urosła w okolice poziomu 1,1550. Od piątkowego dołka funt w realcji do dolara jest silniejszy o ponad 4 proc.
GBP/USD testuje linię trendu spadkowego

Z załamania funta szterling nie pozostało już właściwie nic. GBP w szybkim tempie zredukował spadki z końca września (wywołane mini-budżetem) a w ostatnich dniach ponownie zyskał na wartości. W tym momencie siła funta wynika z pokładanych nadziei w nowym premierze UK (Rishi Sunak), który został wczoraj oficjalnie przedstawiony. Sunak zakomunikował, że stabilność i pewność ekonomiczna to w tym momencie główny cel obecnego rządu.

GBP/USD aktualnie znajduje się w obrębie górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Dziś został przełamany opór na 1,1490, wyznaczony przez szczyt z początku października. Jeśli linia trendu spadkowego zostanie trwale przebita, wówczas można liczyć na jeszcze większe odreagowanie pary walutowej. Dużo będzie zależeć od przyszłotygodniowej decyzji Banku Anglii jak również Rezerwy Federalnej. Przyszły tydzień wydaje się być kluczowy i może określić nam kierunek podążania kursu na najbliższe tygodnie.

Zastrzeżenia prawne