GBP/USD odbija się od wsparcia

08-01-2021 11:30
Dolar pozostaje słabszy przed danymi NFP, które poznamy o 14:30. Amerykańska waluta oddaje pole również szterlingowi, a kurs GBP/USD znajduje wsparcie w okolicy 1,3540.
GBP/USD odbija się od wsparcia

Handel w ostatnich dniach przebiega pod znakiem słabości USD, choć w parze z funtem szterlingiem nie było to aż tak mocno widoczne. Aprecjacja GBP była wyraźnie hamowana przez ograniczenia nałożone na kraj. Lockdown to efekt złej sytuacji w brytyjskiej służbie zdrowia, a czas jego trwania zależny jest właściwie tylko od stanu epidemii, w związku z czym nikt nie deklaruje daty końcowej.

Szterling w parze z dolarem wypadał wyraźnie gorzej niż euro. Wspólna waluta zyskiwała względem dolara od początku roku, aż do wyraźnej korekty w czwartek. W piątek jednak to GBP wypada korzystniej na tle USD, a kurs GBP/USD zyskuje 0,2 proc. względem kursu zamknięcia z czwartku.

Z technicznego punktu widzenia, para odnalazła wsparcie przy poziomie 1,3540. Od strony fundamentalnej USD jest w piątek pod presją danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym.

Kurs GBP/USD na wykresie H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.