GBP/USD: czekając na inflację

14-01-2022 11:56
W kolejnym tygodniu rynek pozna dane o inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii, które mogą przypieczętować decyzję Banku Anglii w kwestii podwyżki stóp procentowych. W piątek opublikowana została porcja historycznych danych, która nie stanie na przeszkodzie w procesie normalizacji polityki pieniężnej.
Notowania instrumentu GBPUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu GBPUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Z opublikowanych danych dotyczących aktywności w listopadzie, w tym PKB oraz produkcji przemysłowej wynika, że gospodarka brytyjska pomimo wyższej liczby zachorowań na COVID19 i restrykcji w okresie świątecznym, radziła sobie relatywnie dobrze. Podwyżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych jest nadal wyceniana z 80% prawdopodobieństwem na posiedzenie 3 lutego - co prawdopodobnie utrzyma GBP we wsparciu w nadchodzących tygodniach. 

Z perspektywy analizy technicznej kluczowy jest fakt, że kurs GBP/USD opuścił kanał spadkowy. Otwiera to drogę w kierunku 1,39 przy sprzyjających okolicznościach fundamentalnych. Najbliższe wsparcie wyznacza górna banda kanału spadkowego, w którym kurs się dotychczas poruszał. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.