GBP: w handlu bez zaskoczeń

26-03-2021 08:12
Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii urosła w lutym o 2,1 proc. m/m spełniając oczekiwania rynku. W ujęciu rocznym odczyt jest minimalnie gorszy od prognoz i kształtuje się na poziomie -3,7 proc. r/r vs -3,5 proc. oczekiwany.
W handlu bez zaskoczeń

Szczegółowy opis badania wskazuje na dalsze problemy sprzedawców w kategorii odzież, gdzie odnotowano najgorszy wynik lutego ubiegłego roku. Na pozytywny wynik odczytu wpłynęła głównie poprawa wartości sprzedaży w sklepach niespożywczych.

Pomimo trwających w Wielkiej Brytanii ograniczeń obserwujemy poprawę nastrojów w związku z szybką akcją szczepień populacyjnych i większą skłonność konsumentów do realizowania potrzeb zakupowych. W dalszym ciągu jednak ograniczone pozostają możliwości realizacji popytu, ale udany proces szczepień pozwoli stopniowo łagodzić obostrzenia epidemiczne, co powinno implikować znacznie lepsze odczyty sprzedaży w przyszłości.

Publikacja nie podwyższa zmienności na rynku funta, który w piątek plasuje się w połowie stawki G10. Kurs GBP/USD oscyluje wokół poziomu 1,3748, a EUR/GBP jest w okolicy 0,8567.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.