GBP nadal słaby

14-09-2022 14:23
Nie tylko euro jest słabe wobec dolara. Również funt szterling mocno stracił względem USD. GPB/USD spadł z 1,1739 do 1,1481. W żaden sposób dobre dane z rynku pracy UK nie wsparły GBP. Dzisiejszy odczyt CPI również nie zrobił na GBP większego wrażenia.
GBP nadal słaby

Cały czas Bank Anglii jest postrzegany jako mniej wiarygodny (w porównaniu do EBC) w walce z inflacją. W ostatnim czasie potrafił kilka razy zaskoczyć rynek, co z pewnością podkopało zaufanie do instytucji. Aby wzmocnić swoją reputację BoE będzie musiał nie tylko mocno podnieść kluczową stopę procentową, ale również powtarzać jak mantrę, że koszt pieniądza będzie nadal rósł pomimo widocznego już spowolnienia gospodarczego.

Dzisiejsze dane inflacyjne pokazały wzrost wskaźnika bazowego do 6,3 proc. zgodnie z oczekiwaniami. Spadł natomiast indeks CPI do 9,9 proc. podczas gdy konsensus rynkowy zawieszony był w okolicach 10,2 proc

Jutrzejsza decyzja BoE w sprawie stóp procentowych została przeniesiona na przyszły tydzień ze względu na śmierć Królwej Elżbiety II.

GBP/USD do wtorku wykonywał korektę wzrostową w dominującej tendencji spadkowej. Kurs zwrócił wczoraj po 14:30 z poziomu 1,1739 i zbliżył się do minimów z ubiegłego tygodnia.

Wykres GBP/USD, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.