Funt pod presją lockdownu

28-12-2020 12:29
Nowy tydzień rozpoczyna się spadkami w notowaniach funta szterlinga. Kurs GBP spada pod wpływem restrykcji powodowanych nową mutacją koronawirusa.
 Funt pod presją lockdownu

Rynek FX zdyskontował już porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią, a GBP znalazł się pod presją nowych czynników. W poniedziałek rano GBP/USD wraca do poziomu 1,3480 z 1,36 zdobytego przed świętami. Część spadków to zapewne efekt realizacji zysków po pozytywny zakończeniu rozmów nad umową rozwodową, ale spora grupa inwestorów przygląda się restrykcjom jakie dotykają wyspy.

Lockdown dla Londynu i okolic został zaostrzony, po tym jak premier Johnson przyznał, że nowa odmiana koronawirusa znacząco przyczyni się do wzrostu infekcji. Jednocześnie władze zapowiadają, że obostrzenia potrwają tak długo, jak nie będzie pewności, że szczepienia spowolniły 

Kurs GBP/USD znalazł się na poziomie z 23 grudnia, kiedy zaczęły się pojawiać przecieki mówiące o porozumieniu negocjatorów brexitu. W poniedziałek po południu kurs osłabia się o około 0,6 proc.

Zastrzeżenia prawne