Funt nie przejmuje się dużą niespodzianką w PMI

23-11-2020 10:58
Karuzela emocji w przypadku odczytów PMI z Wielkiej Brytanii. Drugi lockdown prowadzi do zwrotu w aktywności gospodarczej i wskaźnik Composite przerywa serię czterech miesięcy sygnalizowania ekspansji. Jednakże w szczegółach tąpnięcie usług jest mniejsze od prognoz, a przemysł zalicza niespodziewane przyspieszenie.
Funt nie przejmuje się dużą niespodzianką w PMI

Powtarzają się wnioski wskazywane w danych ze strefy euro. Wpływ obostrzeń jest łagodniejszy niż wiosną, a kontynuowane odbicie w handlu globalnym pomaga fabrykom pozostać na podwyższonych obrotach. Nastroje firm poprawiają też pozytywne doniesienia o szczepionkach.

Jedno światełko alarmowe w przypadku przemysłu to wysoki wynik częściowo bierze się z gromadzenia zapasów przez firmy w obawie przed zamknięciem granic z UE, jeśli do końca roku nie uda się podpisać umowy handlowej.

Funt nie przywiązuje większej wagi do danych. Jeszcze przed publikacją GBP/USD rósł do 1,3380, a w ostatnich minutach dochodzi do korekty w rejon 1,3350/60.

Rośnie temperatura przed ewentualnym ogłoszeniem sukcesu w porozumieniu handlowym między Wielką Brytanią i UE, które może nastąpić na dniach. Lub być znowu odroczone. Czas jednak ucieka i dla części uczestników rynku pozostała tylko droga na szybkie zakończenie negocjacji, co otworzyłoby drogę do skoku GBP.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.