Funt broni wsparcia

17-01-2022 10:17
Notowania GBP/USD bronią w poniedziałek wsparcia z poziomu 38,2 proc. zniesienia wewnętrznego. Rozpoczynający się tydzień przyniesie kilka informacji istotnych z punktu widzenia rynku funta.
Funt broni wsparcia

Spora część inwestorów spogląda w bieżącym tygodniu na Wielką Brytanię, gdzie de facto ważą się losy podwyżki stóp procentowych na lutowym posiedzeniu. Z opublikowanych danych dotyczących aktywności w listopadzie, w tym PKB oraz produkcji przemysłowej wynika, że gospodarka brytyjska pomimo wyższej liczby zachorowań na COVID19 i restrykcji w okresie świątecznym, radziła sobie relatywnie dobrze. Podwyżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych jest nadal wyceniana z 80% prawdopodobieństwem na posiedzenie 3 lutego - co prawdopodobnie utrzyma GBP we wsparciu w nadchodzących tygodniach. Sądzę, że dane o inflacji za grudzień, a także wartość listopadowej sprzedaży detalicznej nie powinny zniechęcać decydentów monetarnych do podwyższania kosztu pieniądza. W krótkim terminie dobre dane z Wielkiej Brytanii w połączeniu z wysoką inflacją będą wspierać funta.

Z punktu widzenia analizy technicznej notowania GBP/USD bronią wsparcia z poziomu 38,2 proc. zniesienia wewnętrznego. Kurs wyraźnie zyskiwał w ostatnich miesiącach, a obrona poziomu zniesienia Fibo niejako potwierdza apetyt na dalsze umocnienie, pomimo korekty. W poniedziałek przed południem notowania GBP/USD znajdują się w okolicy 1,3674. 


Notowania instrumentu GBPUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.