FOMC podnosi stopy procentowe o 75 pb

27-07-2022 20:19
Poziom głównej stopy procentowej w USA po decyzji będzie wynosił 2,25/2,50 proc.. Taka podwyżka była zakładana przez rynki. Po tych danych EUR/USD w pierwszej reakcji wzrasta, indeksy giełdowe za to nie reagują znacznie na tą zmianę.
FOMC podnosi stopy procentowe o 75 pb

Na taką zmianę rynki były przygotowane, decyzja jednak nie odbyła się bez reakcji rynku. EUR/USD od razu po 20:00 wzrasta, wynika to z tego, że  ruch o 75 pb był w pełni wyceniony i widzimy przysłowiową "sprzedaż faktów". Złoto również na samym wstępie wzrasta do 1725 USD, lecz teraz można dostrzec spadki kwotowania tego surowca.

Indeks giełdowe utrzymują się na podobnych poziomach co przed publikacją danych. Dow Jones od początku sesji wzrasta o 0,26 proc., S&P 500 o 1,39 proc., Nasdaq natomiast dalej wykazuje wzrosty na poziomie 2,65 proc..

W oświadczeniu FOMC można wyczytać, że Fed jest mocno zaangażowany w powrót inflacji do celu 2 proc. Rezerwa Federalna będzie dostosowywała politykę monetarną jeśli pojawią sie ryzyka, które mogłyby utrudnić osiągnięcie celów. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.