EUR/USD: zmierzamy na 0,9540?

10-10-2022 14:16
Solidny raport z rynku pracy umocnił dolara, ale ruch aprecjacyjny był ograniczony. Dzisiaj przy braku danych z USA kierunek południowy na głównej parze walutowej jest utrzymywany. Wsparcie na 0,9730 zostało przełamane i aktualnie otwarta jest droga na 0,9540. Dystans nie pozostał wielki.
Wykres EUR/USD, interwał H4, źródło: TMS Brokers

W tym tygodniu oczy inwestorów skierowane będą na odczyt inflacyjny z USA. Ten zaplanowany jest na czwartek na 14:30.

Presja cenowa w USA łagodnieje ale bardzo powoli. Prawdopodobnie we wrześniu wskaźnik inflacji ponownie nieco spadł, ale ten po wyłączeniu żywności i energii prawdopodobnie kolejny raz wzrósł.

Jeśli otrzymamy wynik inflacji zasadniczej i bazowej wyżej od rynkowego konsensusu, wówczas można zakładać, że dalsze spadki EUR/USD są bardzo prawdopodobne. Przynajmniej osiągnięcie przez kurs dołków z końca września wydaje się wysoce prawdopodobne.

Z technicznego punktu widzenia notowania EUR/USD podążają w krótkoterminowym trendzie spadkowym. Po wykonaniu przez eurodolara korekty technicznej w okolice parytetu (na początku października), notowania ponownie powróciły do dominującej tendencji spadkowej. Kurs zdołał przebić również horyzontalne wsparcie na 0,9730.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.