EUR/USD “wybija się” z konsolidacji

27-05-2024 12:31
Po piątkowym wzroście kursu EUR/USD z poziomu 1,08 do 1,0850, poniedziałkowe przedpołudnie przyniosło konsolidację notowań. W okolicy godziny 11:00 główna para walutowa urosła w kierunku 1,0870 i wyznaczyła nowe dzienne maksima. Dziś mimo wszystko zmienność będzie ograniczona ze względu na Dzień Pamięci w USA a także Wiosenne Święto Bankowe w Wielkiej Brytanii. Inwestorzy czekają na wskaźniki PCE (piątek) a także dane na temat inflacji z Niemiec (środa) oraz Francji (czwartek) oraz strefy euro (piątek). Inwestorzy z pewnością będą oceniać dynamikę wzrostu cen na Starym Kontynencie w kontekście przyszłotygodniowej decyzji EBC w sprawie stóp procentowych. Europejska instytucja prawdopodbnie obniży koszt pieniądza o 25 punktów bazowych i wyprzedzi w tej kwestii Rezerwę Federalną.
EUR/USD “wybija się” z konsolidacji
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.