EUR/USD stabilne po PKB z Niemiec

25-05-2021 08:23
Ostateczny odczyt dynamiki PKB z Niemiec za 1Q21 roku wypada minimalnie gorzej od wstępnych szacunków. Według danych Destatis PKB największej europejskiej gospodarki skurczyło się w pierwszym kwartale o 3,4 proc. r/r. W ujęciu kwartalnym spadek wyniósł 1,8 proc.
EUR/USD stabilne po PKB z Niemiec

Ostateczne dane są nieco bardziej pesymistyczne od wstępnych prognoz, jednak pozostają bez większego wpływu na rynek. Czynnikiem stojącym za gorszymi odczytami były przedłużające się epidemiczne ograniczenia. Silniejsza trzecia fala zachorowań zmusiła kraje Europy do przedłużenia lockdownu i w efekcie stłumiła odbicie gospodarcze.

Niemniej dane są już historyczne, a ważniejszym odczytem we wtorek będzie indeks koniunktury Ifo. EUR/USD zareagował na odczyt PKB umocnieniem o około 10 pipsów i wykazuje apetyt na dalsze umocnienie na przestrzeni dnia. Niemal bez reakcji pozostał futures na niemiecki indeks giełdowy DAX30.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.