EUR/USD: osłabienie dolara po NFP

04-11-2022 14:32
Główna para walutowa w pierwszej reakcji na dane zareagowała spadkami. Zostały one jednak w szybkim czasie wymazane i na rynku widać zdecydowaną przewagę kupujących. EUR/USD jest na poziomie 0,9860 i tym samym notowania zdołały odrobić straty poniesione również wczoraj.
Wykres EUR/USD, interwał dzienny, źródło: Oanda TMS Brokers

Dane z rynku pracy są dobre, choć można zakładać, że sygnałem spowolnienia jest wzrost stopy bezrobocia do 3,7 proc. Na wykresie obserwujemy, że dolar zyskał tylko w pierwszych minutach. W kolejnych widać, że mocno wykupiony USD oddaje wcześniej wypracowane zyski. Notowania w ostatnich dniach nie były w stanie wyrównać dołków z września (0,9560), co może w konsekwencji oznaczać, że mimo jastrzębiego Fed-u oraz dobrych danych NFP dolar ma trudności z dalszą aprecjacją. W konsekwencji możemy w najbliższych tygodniach zobaczyć większą korektę wzrostową i wyjście powyżej parytetu.  

Dzisiejsza świeca dzienna obejmuje wczorajszą spadkową, dodatkowo kurs wraca w obręb krótkoterminowego kanału wzrostowego, wiec wyjście z niego należy traktować jako fałszywy sygnał sprzedaży. Najbliższym oporem jest poziom parytetu a następnie 1,0160.  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.