EUR/USD: notowania na ważnym technicznym oporze

04-10-2022 09:55
Eurodolar kontynuuje odreagowanie. Para walutowa „zawędrowała” dziś rano w okolice poziomu 0,99 i tym samym znalazła się najwyżej od 22 września. Od dołka ustanowionego 28 września kurs zdołał urosnąć aż o ponad 3,5 figury (ponad 350 pipsów). Notowanie obecnie dotarło do ważnego oporu technicznego.
Wykres EUR/USD, interwał H4, źródło: TMS Brokers

Podwójny dołek, który jest widoczny na wykresie dziennym, okazał się dobrym prognostykiem większego odreagowania na EUR/USD. Ostatnie dynamiczne spadki, które rozpoczęły się 13 września zostały już w ponad 50 proc. zredukowane. Kurs EUR/USD obecnie testuje opór techniczny, którym jest horyzontalny poziom wyznaczony przez minima z początku ubiegłego miesiąca. Jeśli ta bariera zostanie przełamana, wówczas kolejnym ograniczeniem dalszych wzrostów będzie górna banda kanału spadkowego.

Wczoraj dolar amerykański stracił na skutek m.in. gorszego od oczekiwań raportu ISM. W kolejnych dniach rynek walutowy skupi się prawdopodobnie na raporcie ADP (środa), który jest zapowiedzią miesięcznego raportu z rynku pracy, który tradycyjnie już będzie zaprezentowany w piątek.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.