EUR/USD nieśmiało wychodzi ponad 1,18

20-10-2020 11:46
EUR/USD utrzymuje wzrosty trochę a przekór niezdecydowaniu na rynku akcji. Jak wspominałem w Komentarzu Poranny, dostosowanie pozycji w obliczu przeciwstawnych ryzyk (nasilanie drugiej fali pandemii w Europie vs nadzieje na pakiet fiskalny w USA) mogą skutkować w decyzjach o domykaniu ekspozycji, co dla FX oznacza redukcję długach pozycji w USD.
EUR/USD - wykres 1D; Źródło: TMSDirect
EUR/USD - wykres 1D; Źródło: TMSDirect

Dodatkowo EUR/USD przełamuje dziś średnią 55-sesyjną na 1,1794 – poziom, który wczoraj okazał się skutecznym oporem. Wypchnięcie na 1,1804 nie sygnalizuje, aby aktywność traderów nasiliła się po przetestowaniu technicznego oporu, co potwierdza brak przekonania inwestorów do aktywnego gonienia rynku.

Pozostaje obserwować sytuacje i śledzić informacje z Waszyngtonu, gdzie dziś będą kontynuowane rozmowy między spikerką Pelosi a sekretarzem skarbu Mnuchinem w poszukiwaniu międzypartyjnego porozumienia dotyczącego pakietu fiskalnego.

Następny opór - 1,1830.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.