EUR/USD: kurs zbliża się do kluczowego wsparcia

04-02-2021 14:49
Cztery tygodni zajęło głównej parze walutowej dotarcie od poziomu 1,2000 oraz jego przełamanie. Aktualnie notowania są na wysokości szczytu z 1 września 2020 roku. Czy powinniśmy oczekiwać formowania się długoterminowego dołka?
EUR/USD: kurs zbliża się do kluczowego wsparcia
EUR/USD, interwał D1, źródło: TMS Brokers

 

Pond 360 pkt. spadł eurodolar od 6 stycznia, kiedy to notowania były najwyżej od kwietnia 2018 roku. W tym tygodniu przecena przyspieszyła. Ruch w ostatnich dniach należy traktować jako drugi impuls spadkowy w całej korekcie spadkowej, która trwa już prawie miesiąc. Kurs pary walutowej nie zareagował na długoterminową linię trendu wzrostowego. Obecnie kluczowa będzie strefa 1,1980 – 1,1950, gdzie wypadają dwa mierzenia Fibo (23,6 oraz 50 proc.) oraz mierzenie 1:1.  Zwróćmy uwagę również na fakt, że oscylator stochastyczny na interwale dziennym wszedł w strefę wykupienia. To dodatkowo wspiera możliwy scenariusz wzrostowy po uformowaniu się końca korekty.  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.