EUR/USD: kurs odpada od technicznego oporu

26-04-2021 16:25
Dzisiejszy dzień to korekta eurodolara. Kurs nie zdołał pokonać oporu na 1,2115, gdzie przebiega linia poprowadzona przez szczyt z początku stycznia oraz końcówki lutego. Aktualnie para walutowa znajduje się w okolicy wsparcia horyzontalnego na 1,2070.
EUR/USD: kurs odpada od technicznego oporu
Wykres EUR/USD, interwał H1, źródło: TMS Brokers

Od początku kwietnia, czyli od startu drugiego kwartału, dolar zaczął ponownie się osłabiać. Było to pokłosie po części spadających rentowności obligacji amerykańskich. 10-latki spadły poniżej 1,60 proc. EUR/USD w tym czasie urósł z 1,1703 do 1,2115, co daje ponad 4 figury. Wzrosty eurodolara są regularne i nic nie wskazuje na to, żeby doszło do odwrócenia średnioterminowego trendu. Aktualna korekta z dużym prawdopodobieństwem może przetestować dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Pamiętajmy, że największa korekta kwietniowa miała zasięg ok 75 pkt. Poziom overbalance może również zatrzymać dalsze spadki.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.