EUR/USD: kurs najwyżej od lipca

15-11-2022 15:20
Wyprzedaż dolara amerykańskiego robi wrażenie. Od momentu publikacji danych o inflacji w USA za październik, która okazała się niższa od prognoz, główna para walutowa zdołała urosnąć o ponad 500 pkt. Dzisiejsze dane dotyczące cen producentów w Stanach Zjednoczonych dodatkowo przyspieszyły wyprzedaż USD. Para EUR/USD znalazła się powyżej poziomu 1,0470.
EUR/USD: kurs najwyżej od lipca
Wykres EUR/USD, interwał dzienny, źródło: Oanda TMS Brokers

Od czwartku kolejne opory techniczne są przełamywane przez kurs EUR/USD. Notowania znalazły się wczoraj w wąskiej konsolidacji, natomiast dziś od rana  ponownie kierują się dynamicznie na północ. Ceny producentów w USA urosły o mniej niż zakładał rynek, dlatego też coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz łagodzenia tempa zacieśniania monetarnego przez Fed.

Przekroczenie poziomu 1,0360-1,0370 otwiera drogę notowaniom eurodolara nawet w okolice 1,0630 (pandemiczny dołek), choć zanim tam zawędrujemy, pewnie zobaczymy korektę techniczną ostatniego impulsu wzrostowego.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.