EUR/USD: kurs najniżej od początku roku

25-01-2022 12:33
Notowania eurodolar wyraźnie cofnęły się na południe. Pomimo, iż ruch ma miejsce w obrębie konsolidacji, to widoczna jest tendencja spadkowa. Wtorkową korektę zatrzymała (przynajmniej przejściowo) linia trendu wzrostowego poprowadzona od dołków z grudnia ubiegłego roku. Z perspektywy analizy technicznej jej przełamanie otworzy drogę w kierunku 1,12 pkt.
Notowania instrumentu EURUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu EURUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

W środę Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC) podejmie decyzję ws. poziomu stóp procentowych w USA. O ile podwyżka stóp nie jest rozważana w styczniu, o tyle Fed może przygotować rynek na podwyżkę w kolejnych miesiącach (prawdopodobny marzec). Jastrzębie tony będą umacniać dolara, a przy generalnej niechęci do ryzykownych aktywów presja sprzedających na głównej parze walutowej może się utrzymywać.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.