EUR/USD: główna para walutowa przed CPI

10-06-2021 13:29
Eurodolar z dnia na dzień wykazuje się coraz mniejszą zmiennością. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że inwestorzy ograniczają ryzyko handlu w związku z danymi inflacyjnymi, które poznamy dziś o 14:30. Na ponad godzinę przed publikacją zastanawiamy się, które poziomy cenowe są kluczowe.
EUR/USD: główna para walutowa przed CPI

Dziś rano kurs ponownie odbił się od 1,2152. Notowania znajdują się od ponad 2 tygodni w krótkoterminowym kanale spadkowy. Po bardzo udanym kwietniu oraz połowie maja, w ostatnich 3 tygodniach widać, że dominacja kupujących gdzieś wyparowała a na wykresie ukształtowała się formacja RGR, która w teorii zapowiada zniesienie przynajmniej części wzrostów z początku II kwartału. Cały czas jednak spadki zapoczątkowane 26 maja są jedynie korektą w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Budująca się formacja flagi sugeruje, że wzrost na EUR/USD powinny być kontynuowane. Wszystko jednak w dużej mierze będzie zależeć od dzisiejszej publikacji.

Kluczowe wsparcia to poziomy 1,2150 oraz 1,2108. Istotne opory to 1,2215 oraz 1,2265 – majowy szczyt.

Wykres EUR/USD, interwał H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.