EUR/USD: gdzie zaprowadzi nas korekta w notowaniach?

07-12-2020 12:25
Główna para walutowa dwukrotnie testowała w ubiegłym tygodniu poziom 1.2175, ale niestety nie zdołała go pokonać. Notowania rozpoczęły korektę, którą w pewnym stopniu już wcześniej sugerowała powstała formacja podwójnego szczytu. Dzisiejsze spadki zostały spotęgowane przez negatywne doniesienia z Wielkiej Brytanii dotyczące negocjacji porozumienia. Złe informacje związane z brexitem odbijają się również na wspólnej walucie.
EUR/USD: gdzie zaprowadzi nas korekta w notowaniach?

Para EUR/USD przetestowała poziom 1.2082 – lokalne wsparcie. 40 pkt. niżej wypada pierwsze zniesienie wewnętrzne Fibo (23,6 proc) oraz minima z 2 grudnia. Przełamanie 1.2082 powinno otworzyć drogę właśnie w te okolice. W szerszym horyzoncie cena respektuje ograniczenia kanału wzrostowego, w którym aktualnie się znajduje.  

Wykres EUR/USD, H4, TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.