EUR/USD: erozja wsparć

02-03-2021 12:51
Niebezpiecznie dzieje się na EUR/USD, gdyż dziś naruszane jest kilka ważnych poziomów wsparcia: lina trendu wzrostowego listopad-marzec, linia horyzontalna po szczycie z sierpnia 2019 r. oraz średnia 100d. Ostatnia godzina przynosi jednak odbicie crossów z USD, więc niewykluczone, że na koniec dnia po wszystkim pozostanie tylko paskudny cień.
EUR/USD - wykres 1D; Źródło: TMSDirect
EUR/USD - wykres 1D; Źródło: TMSDirect

Nie biorąc pod uwagę, gdzie zakończy się dzień, aktualnie sytuacja nie wygląda dobrze dla kupujących i nie można wykluczyć mniejszego pociągnięcia spadków w stronę lutowego dołka na 1,1951. Tutaj spodziewałbym się solidnej obrony, gdyż z rynku nie ginie mentalność kupowania dołów i sprzedaży USD pod rajd ryzyka oparty o oczekiwania przyspieszenia ożywienia.

Powrót ponad 1,2050 jest pierwszy warunkiem dla odbudowy wzrostów. Dalej oporem będzie średnia 55d na 1,2151 i szczyt ze stycznia na 1,2189.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.