EUR/USD: dolar zyskuje przed CPI

10-11-2022 11:44
Notowania głównej pary walutowej od rana kierują się dynamicznie na południe. Kurs ponownie znalazł się poniżej parytetu. Oporem technicznym, który ograniczył dalsze wzrosty okazał się szczyt z 27 października.
EUR/USD: dolar zyskuje przed CPI
Wykres EUR/USD, interwał dzienny, źródło: Oanda TMS Brokers

EUR/USD wskazuje aktualnie poziom 0,9950. Tym samym w dość szybkim tempie notowania „odpadły” od 1,0090. Na kilka godzin przed publikacją raportu inflacyjnego z USA popyt na dolara ponownie się uaktywnił.

Aprecjacja USD może być jednak chwilowa. Jeśli CPI wypadnie poniżej oczekiwań, rynek zacznie oczekiwać, że Fed może bardziej złagodzić swoje restrykcyjne nastawienie.  Niższe wartości danych będą oznaczać, że dynamika wzrostu cen słabnie, a szczyt inflacji jest prawdopodobnie za nami. Dzisiejsza publikacja powinna wyznaczyć kierunek zmian notowań EUR/USD na najbliższy czas.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.