EUR/USD: czy 1,1850 to koniec korekty?

06-09-2021 11:39
Główna para walutowa po piątkowych danych NFP na moment przełamała poziom 1,19. W kolejnych godzinach handlu widać jednak, że na rynku mamy do czynienia z korektą, a horyzontalny opór nie będzie aż tak łatwo sforsować.
EUR/USD: czy 1,1850 to koniec korekty?
EUR/USD, interwał H2, źródło: TMS Brokers

Pomimo słabych danych z amerykańskiego rynku pracy dolar umacnia się do euro w poniedziałkowe przedpołudnie. Korekta w notowania to rzecz naturalna. Nie ma na razie przesłanek do zmiany krótkoterminowego trendu na EUR/USD. Spadki, które aktualnie obserwujemy spowodowały, że kurs pary walutowej zbliżył się do poziomu 1,1850. W tych okolicach wypada kilka kluczowych, technicznych poziomów, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Na pierwszy plan wysuwa się horyzontalne wsparcie, wyznaczone przez szczyt z początku września. Poziom został pokonany w kolejnym dniu z większą dynamiką. Do tego dochodzi obszar „overbalance”, który wyznacza granicę dla największej korekty w danym trendzie. Nieco poniżej przebiega zniesienie Fibo 23,6 proc. a następnie mamy dolne ograniczenie kanału wzrostowego. W najbliższych godzinach powinniśmy zobaczyć rozstrzygnięcie, jednak istnieje pewne prawdopodobieństwo, że to właśnie okolice 1,1850 – 1,1855 będzie miejsce zakończenia lokalnej korekty.   

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.