EUR/USD czeka na Powella

07-03-2023 15:03
Dzisiaj o 16:00 odbędzie się przemówienie prezesa Fed Jeroma Powella. Będzie on przemawiał do Komisji Bankowej przy Senacie USA. Kurs EUR/USD od rana delikatnie traci.

Powell prawdopodobnie podkreśli, że amerykańska gospodarka jest stabilna i Fed może w dalszym ciągu może podnosić poziom stóp. Raczej nie określa się, że padną jakieś ,,agresywne” deklaracje o większych podwyżkach (na posiedzeniu FOMC 22 marca najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ruch do góry o 25 pb). Ewentualna bardziej ,,jastrzębia” wstawka może wywołać umocnienie USD i spadek indeksów.

Jutro prezes Jerome Powell będzie przemawiał dla odmiany do Kongresu Stanów Zjednoczonych. Przedstawi on półroczny raport o stanie amerykańskiej gospodarki (podobnie jak dzisiaj).

Przez cały luty główna para walutowa straciła ponad 4 proc., kurs zszedł nawet w pewnym momencie sporo pod 1,06. Od 27 lutego natomiast kwotowanie podąża delikatnie do góry. Notowanie EUR/USD od rana spada (-0,21 proc.) i jest aktualnie na poziomie 1,0662. Podczas przemówienia zmienność na tej parze walutowa prawdopodobnie będzie większa.

Wykres kursu EUR/USD; interwał: dzienny; źródło: Oanda TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.