EUR/PLN: złoty wraca na ścieżkę umocnienia

07-09-2021 14:54
Wszystko wskazuje na to, że korekta wzrostowa na EUR/PLN dobiegła końca. Kurs dwukrotnie zbliżył się do poziomu 4,53. Jednak pułap ten nie został osiągnięty. Aktualnie za jedno euro trzeba teraz zapłacić 4,5145 złotego.
EUR/PLN: złoty wraca na ścieżkę umocnienia
Wykres EUR/PLN, interwał H4, źródło: TMS Brokers

Techniczny opór na 4,5330 czyli minima z początku sierpnia nie został dziś przetestowany. Kurs EUR/PLN zawrócił po dwukrotnym osiągnięciu poziomu 4,5290. Ukształtowanie się formacji podwójnego szczytu w okolicach 4,53 należy traktować jako duże prawdopodobieństwo zakończenia korekty. PLN wraca na ścieżkę umocnienia. Chwilowe osłabienie, które widzieliśmy od wczoraj można tłumaczyć po części reakcją rynku na wywiad prezesa Glapińskiego dla PAP-u. Przewodniczący RPP zaznaczył, ze istnieje ryzyko związane z szybkim rozpoczęciem cyklu podwyżek stóp procentowych. Ruch osłabiający PLN był również czym naturalnym, pewnego rodzaju odreagowanie po wcześniejszym dynamicznym umocnieniu. Moim zdaniem zejście ponownie na 4,50 w tym tygodniu jest prawdopodobne. W środę poznamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych. W czwartek będziemy świadkami konferencji prasowej Adama Glapińskiego.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.