EUR/PLN: złoty ponownie mocny

15-02-2022 15:41
Złoty ponownie znajduje się na ścieżce umacniającej. Dzisiejsze dane o inflacji oraz (głównie) informacja o wycofywaniu się wojsk rosyjskich spowodowały, że EUR/PLN spadł poniżej 4,50 i tym samym zbliżył się do dołków z 10 lutego.
EUR/PLN: złoty ponownie mocny

EUR/PLN cały czas porusza się w średnioterminowym kanale spadkowym, co oznacza, że mamy trend umacniający naszą walutę. Poniedziałkowe osłabienie o ponad 8 groszy spowodowało, że kurs zahaczył o górną bandę kanału. Dziś kiedy nastroje na rynkach poprawiają się za sprawą doniesień o wycofywaniu się rosyjskich wojsk, złoty odrabia straty. Deprecjacyjny ruch z wczoraj został już w 100 proc. zredukowany i aktualnie zbliżamy się do ważnego wsparcia technicznego, którego przełamanie może otworzyć drogę notowaniom w okolice 4,45. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.