EUR/PLN stabilny przed konferencją Glapińskiego

07-10-2021 12:46
W środę RPP zaskoczyła rynek podnosząc stopy procentowe. Wprawdzie ruch był oczekiwany, ale raczej na kolejnych posiedzeniach. Krok o 40pb w górę (do 0,5 proc. w przypadku stopy referencyjnej) to sygnał, iż rada dostrzegła ryzyka inflacyjne i postanowiła zareagować. Złoty jest wyraźnie silniejszy, a kurs EUR/PLN stabilizuje się przy 4,5440. O 15:00 rozpocznie się konferencja szefa NBP Glapińskiego, ale rynek obawia się pewnych gołębich tonów. Retoryku prezesa może nieco złagodzić wydźwięk środowej decyzji. Od strony technicznej zmienia się niewiele. Kurs utkwił w szerokim kanale wzrostowym, choć faktem jest, że zszedł bliżej dolnego ograniczenia. Bliżej konferencji i w trakcie niej należy spodziewać się podwyższonej zmienności.
Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.