EUR/PLN reaguje na zmianę zasad kwarantanny

29-03-2021 15:20
W trakcie rozpoczętej około 15:00 konferencji przedstawiciel rządu poinformował o zmianie zasad kwarantanny dla osób przybywających do Polski. Zmiany mają związek z trudną sytuacją epidemiczną w kraju. Rząd zdecydował się ujednolicić zasady dotyczące zarówno transportu lotniczego jak drogą lądową. Przepisy różnią się jednak względem członków strefy Schengen oraz krajów poza strefą.
EUR/PLN reaguje na zmianę zasad kwarantanny

Podróżni przybywający z kraju strefy Schengen muszą posiadać negatywny wynik testu w kierunku COVID19 przeprowadzony nie później niż na 48h przed przekroczeniem granicy. Osoby z negatywnym wynikiem zostaną zwolnione z kwarantanny, natomiast osoby z pozytywnym wynikiem udadzą się na kwarantannę, w trakcie której będą mogły wykonać test w kierunku COVID19. Uzyskanie negatywnego wyniku zwolni z obowiązku odbywania kwarantanny.

Podróżnych spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna, a negatywny wynik testu nie zwalania z jej odbycia. Podróżni, którzy wykonają w Polsce test i otrzymają wynik negatywny zostaną zwolnieni z kwarantanny.

Rynek złotego zareagował dalszym osłabieniem waluty, które jednak zostało wygaszone. Przejściowe kurs EUR/PLN dobił do 4,6650, ale ponownie zawrócił w okolice 4,6610.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.