Europejska gospodarka staje na nogach

23-06-2021 10:27
Środowy odczyt wskaźnika PMI dla strefy euro napawa optymizmem przede wszystkim przedstawicieli sektora usługowego, w którym oczekuje się dalszej poprawy koniunktury. W dalszym ciągu jednak to przemysł jest motorem napędowym.
Europejska gospodarka staje na nogach

 

W czerwcu wartość wskaźnika PMI dal sektora przemysłowego utrzymała się na niezmienionym poziomie 63,1 pkt., przy ekspansji sektora usług do poziomu 58 pkt. (poprzednio 55,2 pkt.). Wartość wskaźnika Composite PMI wzrosła w czerwcu do 59,2 pkt. (poprzednio 57,1 pkt.) – wynika z wstępnych danych instytutu IHS Markit. 

Z analizy ankiet wynika, że europejska rozwija się w tempie najszybszym od 15 lat w otoczeniu dynamiczne rosnącego popytu. Kluczowy w procesie odbudowy gospodarki po pandemii jest proces szczepień, który wspiera otwieranie kolejnych branż (z naciskiem na sektor usług). 

Opis wyników badania nie różni się znacząco od wcześniejszych publikacji dotyczących Niemiec i Francji. Rezultat PMI wypycha jednak EUR/USD kolejne 10 pipsów wyżej do poziomów 1,1945. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.