EMFX: złoty wrażliwy na nastroje

12-10-2021 14:51
Nastroje na rynku walutowym we wtorek są raczej pozytywne. Dolar oddał pole bardziej ryzykownym aktywom, co uwidacznia się przede wszystkim na rynku złotego, który w ostatnim czasie jest wrażliwy na rynkowy sentyment. Słabiej we wtorek radzą sobie inni przedstawiciele regionu CEE.
 EMFX: złoty wrażliwy na nastroje

We wtorek po południu najsłabszą walutą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest węgierski forint. Kurs EUR/HUF rośnie do 359,7 pkt. Biorąc pod uwagę dalszą chęć zacieśniania monetarnego na Węgrzech obecnie forint wydaje się być niedowartościowany. 

Na rynku złotego panuje bardzo duża zmienność. Krajowa waluta po chaotycznych działaniach Rady Polityki Pieniężnej narażona jest na nastroje na rynkach bazowych. We wtorek rosnący apetyt na ryzyko wspiera złotego, ale niestabilny rynek długu sprawia, że dla inwestorów zagranicznych złoty staje się mniej atrakcyjny. Najważniejsze dla złotego w krótkim terminie będą komentarze członków RPP, z których rynek postara się wywnioskować czy Rada zamierza kontynuować podwyższanie stóp procentowych. We wtorek po południu złoty kwotowany jest na poziomie 4,5760 w stosunku do euro, 3,9670 względem dolara oraz 5,3950 w relacji do funta. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.