EBC nie zmienia parametrów polityki

18-02-2021 13:47
O 13:30 opublikowany został opis dyskusji ze styczniowego posiedzenia EBC. Komunikat nie rzuca nowego światła, a raczej utwierdza w przekonaniu, że parametry polityki monetarnej długo nie zostaną zmienione.
EBC nie zmienia parametrów polityki

Po zajrzeniu głębiej w komunikat EBC dowiadujemy się, że bank centralny uważa za istotną potrzebę kontynuacji polityki fiskalnej, do czego zachęca władze krajowe. EBC ze swojej strony podkreśla gotowość do dostosowywania wszystkich instrumentów polityki monetarnej tak, aby inflacja zmierzała w kierunku ustalonego celu. W komunikacie zaznaczono jednocześnie, że obecnie prognozowana ścieżka jest daleka od celu.

Poza tym podtrzymano stwierdzenia z poprzednich komunikatów co sprawia, że cała publikacja nic nie zmienia w postrzeganiu obecnej polityki przez rynek. Kurs EUR/USD nie wykazał najmniejszego zainteresowania komunikatem i stabilnie spoczął w okolicy 1,2075.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.