! EBC: nadzwyczajne posiedzenie Rady Prezesów !

15-06-2022 09:03
Informacje z banku centralnego powodują wzrost kursu euro na początku notowań. W środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, na którym omówione zostaną bieżące warunki rynkowe. Euro zyskuje, Para EUR/USD urosła do poziomu niespełna 1,05.
! EBC: nadzwyczajne posiedzenie Rady Prezesów !

Rzecznik EBC powiedział, że w środę odbędzie się doraźne posiedzenie Rady Prezesów, na którym omówione zostaną bieżące warunki rynkowe. Tematem będzie rynek obligacji. W ostatnim tygodniu doszło do głwatownego wzrostu rentowności m.in. papierów włoskich i znaczengo rozszerzenia spreadów. W miniony czwartek  bank centralny nie przedstawił żadnych wskazówek na temat radzenia sobie z ryzykiem fragmentacji, co spowodowało znaczny odpływ kapitału z tego rynkui, 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.