Dziś poznamy tempo wzrostu gospodarczego w USA w I kwartale

25-04-2024 12:16
Dziś i jutro ponownie w centrum uwagi znajdą się dane z USA. Szacunki wskazują, że PKB annualizowane w I kwartale wyniosło 2,4 proc. Gospodarka amerykańska pozostaje dynamiczna pomimo wcześniejszych podwyżek stóp procentowych. Jeśli to zostanie potwierdzone w danych, wówczas wzmocnią się oczekiwania, że Fed obniży stopy procentowe jeszcze później niż aktualnie zakłada rynek. Dobra dane (wyższe od prognoz) powinny umocnić dolara amerykańskiego i spowodować, że kurs EUR/USD ponownei znajdzie się poniżej poziomu 1,07.
Dziś poznamy tempo wzrostu gospodarczego w USA w I kwartale

W ostatnich dniach dolar stracił na wartości m.in. z powodu słabszych odczytów indeksów menedżerów zakupów w USA (wtorek), które wskazały, że gospodarka mogła nie rozpocząć II kwartału tak dynamicznie jak tego oczekiwano. Kurs EUR/USD jak na razie znajduje się ponad poziomem 1,07. Do ostatniego ruchu wzrostowego przyczyniły się również „jastrzębie” wypowiedzi ze strony J. Nagela – prezesa Bundesbanku, który wyraził wątpliwości co do kolejnych obniżek stóp procentowych przez EBC.

Aktualnie kurs EUR/USD wskazuje poziom 1,0725. Notowania testują lokalny opór horyzontalny, który został wyznaczony przez minima z początku kwietnia. Kurs pokonał już zniesienie wewnętrzne Fibo 38,2 proc. ostatniego impulsu spadkowego. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.