Dzień na rynku: 20 VIII

20-08-2021 07:58
Dziś kalendarz makro mimo wielu pozycji nie zawiera danych, które mogą rozruszać globalne rynki finansowe. Inwestorów europejskich powinny interesować dane dotyczące wzrostu cen produkcyjnych w Niemczech (8:00). Oczekiwany jest wzrost dynamiki rok do roku oraz spadek w relacji miesiąc do miesiąca. Z Wielkiej Brytanii o tej samej godzinie napłyną informacje o sprzedaży detalicznej za lipiec. Konsensus pokazuje spadek w porównaniu poprzedniego odczytu. Oczekiwania są na poziomie 0,2 proc. wzrostu w relacji do czerwca. Z krajowej gospodarki dowiemy się również jak wyglądała sprzedaż detaliczna, produkcja budowlano-montażowa (10:00). W przypadku pierwszego odczytu prognozy pokazują wzrost 9,5 proc. r/r. Produkcja ma wynieść 7,1 proc. CAD może oczekiwać większej zmienności o 14:30, kiedy to również napłyną dane dotyczące sprzedaży detalicznej z Kanady. Po czerwcowym spowolnieniu odczyt lipcowy ma być na poziomie 5 proc.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.