Dzień na rynku: 18 VIII

18-08-2021 08:03
W kalendarzu makro dziś jest dużo publikacji. W pierwszej kolejności poznamy dane inflacyjne z Wielkiej Brytanii (8:00). Dowiemy się w jakim tempie ceny konsumpcyjne oraz produkcyjne rosły na "Wyspach". Również strefa euro pokaże wskaźnik inflacyjny HICP (11:00). Dowiemy się również jak wygląda sytuacja w obszarze wzrostu cen w Kanadzie (14:30). Z amerykańskich danych makro wyróżniają się informacje z rynku budowlanego. Inwestorzy będą jednak uważniej przyglądać się protokołowi FOMC z lipcowego posiedzenia, który to poznamy o 20:00. Ceny ropy naftowej mogą być bardziej zmienne w czasie publikacji na temat tygodniowych zapasów paliw w USA (16:30). Z danych na temat polskiej gospodarki zobaczymy koniunkturę konsumencką i ważniejsze informacje na temat przeciętnego poziomu zatrudnienia i wynagrodzenia (10:00)

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.