Dolar minimalnie silniejszy

29-12-2021 11:46
Płynność na rynku walutowym w ostatnim tygodniu bieżącego roku jest znikoma, co sprawia, że wszelkie ruchy nie powinny być nadinterpretowywane. Środowa sesja przynosi nieco silniejszego dolara.
Dolar minimalnie silniejszy

Notowania eurodolara cofnęły się poniżej 1,13, jednak w dalszym ciągu jest to ruch w konsolidacji wewnątrz szerokiego trendu spadkowego. Z punktu widzenia analizy technicznej oznacza to, że abyśmy doświadczyli większego ruchu konieczne jest przełamanie jednej z barier: od góry 1,1360, natomiast od dołu 1,1240. W środę około południa EUR/USD oscyluje wokół 1,1280.

Notowania instrumentu EURUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

W pewnym stopniu nastroje na FX determinuje sytuacja epidemiczna. Rynek wycenia rekordową liczbę zakażeń we Francji, jednak doniesienia ekspertów z zakresu immunologii wskazują, że niekoniecznie może to oznaczać zwiększenie restrykcji. Faktem jest jednak, że euro traci na doniesieniach. Eksperci medyczni z Oxfordu sugerują, że wariant Omikron jest dalece mniej groźny, aniżeli poprzednie odmiany, przede wszystkim Delta. Na potwierdzenie podają fakt, że przy skokowym wzroście liczby zakażeń, liczba hospitalizacji jest relatywnie stabilna. Dodatkowo czas przebywania na terapii szpitalnej w przypadku zakażenia wariantem Omikron jest krótszy, aniżeli przy okazji poprzednich fal. Sądzę, że największą część ruchu należy przypisywać płytkiemu rynkowi oraz brakowi istotnych publikacji makroekonomicznych, które determinowałyby wycenę większości instrumentów. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.