Dobry tydzień AUD

03-09-2021 13:10
W oczekiwaniu na piątkowy odczyt zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, dolar traci minimalnie na wartości. Powód do zadowolenia ma jego australijski odpowiednik, który przed publikacją jest najsilniejszą walutą z przestrzeni G10. Również na przestrzeni całego tygodnia „Aussie” wypada najlepiej z całego koszyka walut krajów rozwiniętych.
Dobry tydzień AUD

Notowania walut G10 na tle USD, źródło: BloombergNotowania walut G10 na tle USD, źródło: Bloomberg

W dużej mierze za pozytywne nastroje odpowiada luzowanie restrykcji epidemicznych w regionie. Innym beneficjentem jest NZD, jednak to umocnienie AUD’a jest silniejsze. Spoglądając na wykres dzienny instrumentu AUD/USD widzimy niczym nie zakłóconą wędrówkę na południe, której problemy mogą zacząć się bliżej poziomu 50 proc. zniesienia Fibo. W piątek kluczowy będzie jednak odczyt NFP. Ewentualny silny rezultat zwiększy presję na zacieśnianie monetarne i w konsekwencji umocni dolara, co odbije się negatywnie na walut z nim powiązanych. Przeciwny rezultat (wynik wyraźnie poniżej konsensusu) da argument Fed za utrzymaniem status quo w polityce pieniężnej i powinien wesprzeć bardziej ryzykowne waluty. 

Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.