DE30: pomiędzy dwoma poziomami

26-04-2021 10:40
Giełda we Frankfurcie ponownie odbija. Niemiecki indeks DAX zyskuje na dzisiejszej sesji 0,21 proc. Kontrakt DE30 ponownie znajduje się w okolicy oporu technicznego na 15 320 pkt. Po dobrych, aczkolwiek gorszych od oczekiwań danych Ifo, kurs utrzymuje tendencję wzrostową. Od dołu notowania ograniczone są obszarem 15 170 pkt.
DE30: pomiędzy dwoma poziomami
Wykres DE30 (kontrakt oparty o DAX), interwał D1, źródło: TMS Brokers

Pokonanie któregoś z tych poziomów powinno wyznaczyć kierunek kontraktowi na najbliższe dni. Korekta ubiegłotygodniowa w perspektywie ostatnich kilkunastu miesięcy jest jednak symboliczna pod kątem rozpiętości. Istnieje ryzyko większych spadków. Pamiętajmy, że znajdujemy się blisko historycznych maksimów. W szerszym horyzoncie wsparciem dla kursu może być linia trendu poprowadzona od minimów z października 2020 roku i przechodząca przez dołek z lutego 2021 roku. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.