DAX zamknięty w wąskiej konsolidacji

15-03-2021 15:29
Niemiecki indeks dzisiejszą sesję może zaliczyć do tych mniej ciekawych. Na rynku kasowym benchmark niemieckiej giełdy zyskuje kosmetyczne 0,16 proc. W przypadku kontraktu DE30 we wczesnych godzinach porannych obserwowaliśmy kolejny test oporu w okolicach 14 586 pkt. ale próba przebicia spełzła na niczym.
DAX zamknięty w wąskiej konsolidacji
Wykres De30 (kontrakt CFD na DAX), interwał H1, źródło: TMS Brokers

Notowania CFD zamknięte są w wąskiej konsolidacji ograniczonej od dołu wsparciem na 14 460 pkt., który to obszar został wyznaczony piątkowym dołkiem oraz wtorkowym szczytem. Przedłużający się trend boczny będzie potęgował ryzyko większej korekty na rynku. Tym bardziej, że cały czas znajdujemy się w obszarze historycznych szczytów, co dodatkowo może skłaniać część inwestorów do realizacji wypracowanego zysku. Dzisiaj jednak nie powinniśmy oczekiwać rozstrzygnięcia. Do wywołania kolejnego impulsu może dojść jutro w okolicach godz. 11:00 kiedy poznamy indeks instytutu ZEW. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.