Dalsza poprawa we włoskim przemyśle

01-03-2021 10:07
Kolejny miesiąc z rzędu ankietowani przez instytut IHS Markit menedżerowie z sektora przemysłowego we Włoszech wskazują na poprawę koniunktury.
Dalsza poprawa we włoskim przemyśle

Wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego w lutym wzrosła do poziomu 56,9 pkt., a więc jest wyraźnie wyższa od neutralnego poziomu. Sektor odbija czwarty miesiąc z rzędu, a lutowy odczyt jest dość spójny z oczekiwaniami, które kształtowały się na poziomie 56,8 pkt. Wartość odczytu jest najwyższa od trzydziestu siedmiu miesięcy.

PMI dla włoskiego sektora przemysłu, źródło: IHS Markit

PMI dla włoskiego sektora przemysłu, źródło: IHS Markit

Szczegóły raportu wskazują na najszybszy od 3 lat wzrost nowych zamówień oraz cen produkcji. Opis wyników badania niemal nie różni się od innych gospodarek, w których sektor przemysłowy zmaga się z szybkim wzrostem cen, w związku z hossą na rynku surowców.

Dobre dane z sektora przemysłowego omijają rynek walutowy, gdzie obserwujemy osłabienie euro w relacji do dolara. Kurs EUR/USD cofnął się do poziomu 1,2055.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.