Brytyjski lockdown dobija usługi

22-01-2021 10:47
Kolejny odczyt wskaźnika PMI wskazuje, na silny wpływ lockdownu na aktywność gospodarczą. Silnie doświadczony ograniczeniami został sektor usług w Wielkiej Brytanii.
Brytyjski lockdown dobija usługi

Nowa mutacja koronowirusa nałożyła na Wielką Brytanię konieczność podjęcia zdecydowanych działań w celu ratowania służby zdrowia. Ma to jednak jednoznacznie negatywny wpływ na aktywność gospodarczą, co dostrzegają ankietowani menedżerowie z sektora usług. Wartość PMI dla tego sektora spadła do poziomu najniższego od 8 miesięcy i kształtowała się na poziomie 38,8 pkt.

Lepiej prezentowała się aktywność w sektorze przemysłu, choć i tam wartość wskaźnika PMI spadła najniżej od 7 miesięcy i wyniosła 52,9 pkt. Ankietowani wskazali na problemy z łańcuchem dostaw, a także z siłą roboczą. Znaczna część pracowników przebywa na kwarantannach.

Pod presją znalazł się funt, który traci względem dolara 0,5 proc. Kurs GBP/USD osunął się w okolice 1,3655.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.