Brexitowego szumu ciąg dalszy

04-12-2020 11:22
Kolejny dzień przynosi świeże nagłówki dotyczące przebiegu negocjacji handlowych brexitu. GBP/USD podskoczył do 1,3485 po informacjach od unijnego oficjela, że porozumienie jest „bliskie” i o ile nic się nagle nie posuje, nastąpi do końca weekendu.
Brexitowego szumu ciąg dalszy

Zwracamy uwagę, że liczne, często sprzeczne, doniesienia i przecieki targają kursem funta, choć coraz więcej sygnałów sugeruje, że do porozumienia dojdzie.

Wczoraj doniesienia sugerowały, że negocjacje napotkały przeszkodę - pojawiły się nowe obawy w kwestii respektowania równych szans dla firm. Rozmowy zostały wznowione dziś rano po kolejnej późnej nocy negocjacji. Politico donosi, że „oczekiwania w Londynie są takie, że porozumienie nie jest nieuchronne po rzekomym niepowodzeniu, ale może nastąpić w weekend lub na początku przyszłego tygodnia”.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.