Brexit wciąż budzi emocje

04-12-2020 11:23
Minister do spraw Europejskich Francji – Clement Beaune, zapowiedział na antenie radia Europa 1, że Francja skorzysta z prawa veta wobec umowy brexitowej jeśli ta nie będzie odpowiadała interesom Francji.
Brexit wciąż budzi emocje

Minister jest przekonany, że każdy kraj będzie dbał o swoje interesy, a europejskie traktaty dają możliwość veta każdemu z krajów członkowskich. Jednocześnie Beaune wyraził nadzieję na korzystną umową „rozwodową” pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

W piątkowy poranek euro osłabia się wobec dolara amerykańskiego, jednak wśród inwestorów wciąż widoczny jest apetyt na ryzyko i windowanie kursu wspólnej waluty. Na chwilę po otwarciu europejskiej sesji giełdowej kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,2150. EUR/GBP znajduje się blisko poziomu 0,9040.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.