Brexit: postępy w negocjacjach są niewielkie

14-12-2020 11:14
Na rynek trafiają nowe informacje związane z porozumieniem ws. brexitu. Michel Barnier – główny negocjator z ramienia Unii Europejskiej zakomunikował, że obydwu stronom nie udało się wypracować większych postępów związanych z umową handlową. Zaznacza jednak, że dyskusje będą trwać dalej.
Brexit: postępy w negocjacjach są niewielkie

Przypomnijmy, że niedzielna, telefoniczna rozmowa pomiędzy premierem Johnsonem a przewodniczącą KE zakończyła się ustaleniem, że negocjacje trwać będą nadal, mimo, że data graniczna została przekroczona. Oba obozy zapewniają, że robią wszystko aby wypracować kompromis w kluczowych kwestiach.  

Brak ustaleń do 31 grudnia 2020 roku spowoduje, że handel pomiędzy Unią a Wielką Brytania będzie odbywać się na zasadach ogólnych Światowej Organizacji Handlu (WTO). To oznaczać będzie wprowadzenie ceł lub kwot ilościowych.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.