Brexit: ostry kontratak UE

06-10-2020 13:05
GBP/USD nurkuje do 1,2930 z 1,2970 po informacji, że Unia Europejska nie ma zamiaru śpieszyć się z zakończeniem negocjacji handlowych z Wielką Brytanią do 15 października – umownego terminu ustalonego przez premiera Wlk. Brytanii Borisa Johnsona. Bruksela liczy na zmiękczenie stanowiska Londynu.
Brexit: ostry kontratak UE
Brexit: ostry kontratak UE

UE jest gotowa na przeciągnięcie rozmów do listopada. Pozostaje otwarta na kompromis, jak również może też pozwolić Johnsonowi odstąpić od dalszych negocjacji.
To wyraźna zmiana nastawienia Brukseli, która dotychczas zawsze utrzymywała pojednawczy ton i szukała porozumienia, choćby na ostatnią chwilę. Widocznie stanowisko rządu Johnsona zasugerowała, że Londyn próbuje wykorzystać „uległość” Brukseli i dlatego UE chce teraz przejść od ostrzejszej „gry”.
Nie sądzimy, aby nowe podejście UE zmieniało już coś w szansach na porozumienie. Reakcja funta podkreśla wrażliwość waluty na temat brexitu, która zapewne utrzyma się w kolejnych dniach.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.